Empathy Install

• Posted in : Empathy
  • networmz
    Participant

hi,
    I’m not good at english, Do you have a video tutorial about theme easy installation?
    Do you have a document in Turkish. I ask for your help.

serkan
    Moderator

Merhaba,
    Başlangıç > Görünüm > Temalar > Yeni Ekle > Tema Yükle > theme klasörü içerisinde empathy.zip dosyasını yükle ve aktive et.
    Sonrasında eklentilere git ve WordPress Importer plugin yükle ve etkinleştir.
    Araçlar > Import > WordPress klasörüne git. Tema dosyasını aç ve içinden XML data dosyasını yükle.
    Ayarlar > Okuma bölümüne geç. Home anasayfa olarak blogu da yazı sayfası olarak seçip kaydet.
    Görünüm > Bileşenler > Empathy Template Page sayfasına geçip normal menü akışındaki sırayı burada sürükle ve bırak yaparak ayarla ve kaydet.
    Teşekkürler.

networmz
    Participant

merhaba,
    daha önce temayı yüklemiştim fakat şuan sitemi tekrardan kuruyorum Görünüm > Bileşenler > giridigim zaman menüleri göremiyorum,

serkan
    Moderator

Merhaba,
    Yüklediğiniz bir plugin bu özelliği iptal etmiş olabilir. Lütfen 3. parti pluginleri deaktif edip tekrar deneyiniz.
    Teşekkürler

networmz
    Participant

Tesekkur ediyorum denedim oldu, peki portfolyo nasil kurmam gerekli , eklentisini kurdum ama safyada portfolyo cikmasi icin ne ayr yapmam gerekli

networmz
    Participant

şuan onuda hallettim çok teşekkür edyorum Serkan bey,

serkan
    Moderator

Merhaba, Bir sorununuz olursa iletişime geçebilirsiniz. Rica ederim. Eğer temayı beğendiyseniz, lütfen themeforest üzerinden oylayabilirsiniz.
    Teşekkürler

networmz
    Participant

Serkan bey,
    bir kaç konuda yardımınızı rica ediyorum.
    1. iletişim sayfasında google maps tam sayfa çıkmıyor, belirli bir boyutta çıkıyor tam ekran nasıl yapabilirim.
    2. sitede anasayfaya girdikten sonra tüm sayfalar şu şekilde çıkıyor
    siteadı.com/#/ozgecmis
    siteadı.com/#/iletişim gibi fakat google aradıgım zaman
    siteadı.com/iletisim girdigim zaman sayfa altında fhooter alt bilgi kısımı çıkıyor bunlar tüm sayfada oluyor bunu iptal etme sansım var mı ? ve sag kısımda menuler çıkmıyor sadece ana sayfa ve arama menusu var buraya nasıl tüm sayfa menülerini eklerim, yardımlarını için teşekkür ediyorum.

serkan
    Moderator

Merhaba,
    1) Aşağıdaki url ye göz atabilirsin. Tam olarak haritanız kaplamıyorsa, sosyal medya ikonunuzu kapatmayı unutuyorsunuzdur.
    https://www.pixelwars.org/forums/topic/map-not-covering-entire-contact-page/
    2) Sitenin çalışabilmesi için hashtag(#)e ihtiyaç duymaktadır. Hashtag olmazsa fonksiyonlar gerektiği şekilde çalışamaz. Çünkü bu vcard uygulamasıdır ve bu şekilde kodlanmıştır. Aramanızda hashtag olmadığı için o şekilde görüntülemektesiniz.
    Teşekkürler.

networmz
    Participant

merhaba,
    1)tema kurulduğunda original olarak ayarlanan sayfalara nasıl ulaşırım en kolayı bu şekilde hatayı düzeltmem olacaktır,
    2) google seo yapabilmem için siteadi.com/safya adı olarak ilerlemem gerek şunu yapamazmıyım,
    siteadi.com/safya olarak açılan sayfada çunku sayfa title ve seo ayarları bu şekilde olması daha dogru alt fhoother kısımını kaldırım sag tarafa menu ekleme sansım olmaz mı ?

serkan
    Moderator

Merhaba,
    Aşamaları takip ediniz: Araçlar > Import > WordPress.
    Wordpress importer plugin yüklemeniz gerekmektedir. Eğer daha önce yüklemediyseniz, bu aşamada yüklemeniz önerilmektedir.
    Yükleyin ve plugini aktive edin.
    WordPress Importer plugin yüklediğinizde, paketin olduğu dosyayı araştırın, örnek dosya klasörünün altında xml uzantılı dosyayı seçin ve yükleyin.
    Gidiniz: Görünüm > Menus. İmport edilen özel menüler için tema lokasyonunu seçiniz.

Seo ile ilgili bir sıkıntımız bulunmamaktadır. Bu yapıda hashtag kaldırmak mümkün değildir. Bu konu daha önce de tartışılmıştır.
    https://www.pixelwars.org/forums/topic/in-the-address-bar/
    Teşekkürler

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)

You must be logged in and have valid license to reply to this topic.

License required for the following item
Login and Registration Log in · Register