Elementor'da menü düzenlerken hata

• Posted in : Foodsy
  • kaptanturko
    Participant

Merhaba. Ana sayfam için elementor’dan hazırlamış olduğunuz menu sayfasını düzenlerken “lastest post” görsellerini ayarlamak için tıkladığımda her seferinde;

“the preview could not be loaded”
    we are sorry, but something went wrong. Click on ‘learn more’ and fallow each of the steps to quickly solve it.

yazısı çıkıyor dolayısıyla hiçbir ayarı değiştiremeden kapanıyor.
    çözümü bulamadım. lastest recipe tıkladığımda bir hata vermiyor. şu an gördüğüm, sadece lastest post’a tıkladığımda.
    daha çok yeni bir tema olduğu için hatalar olabilir ama tekrardan bir incelemenizi öneririm. çok sık hata oluyor.

Mehmet S.
    Keymaster

Merhaba, doğru konfigürasyon ayarlarını yapmanız gerekiyor. Lütfen şu yazıyıdaki ayarları kontrol edin.

https://www.pixelwars.org/forums/topic/system-requirements-for-wordpress-themes/

Teşekkürler

kaptanturko
    Participant

merhaba mehmet bey. konfigürasyon ayarlarını yaptım fakat Dashboard’dan bir elementor sayfasını edit yapmak istediğimde “you are lost” hatası alıyorum. dolayısıyla ana sayfamı düzenleyemiyorum.

kaptanturko
    Participant

bir diğer aldığım hata da, temanın dosyaları içerisinde .zip uzantısıyla bulunan elementor sample dosyasını elementer/tools/import&export aşamalarından site içine import edemiyorum. Couldn’t use the kit hatası alıyorum. hosting servisimle görüştüm. .zip modülünün açık olduğunu söylediler. hatta sitemde .zip dosyası yüklemeyi denediler ve her hangi bir sorun olmadan zip dosyası yükleyebildiler. bu konuda da destek talep ediyorum.

serkan
    Moderator

Merhaba,
    Tools > Site Health > Info > Server
    Bu ayarları girdiğinde göreceksin ki Mehmet beyin paylaştığı ayarlarla sizinkiler tutuşmuyor.
    Örneğin sizin PHP time limitiniz 30 iken sistem tarafından beklenen rakam 300’dür.
    Bu yüzden elementor ile sorun yaşamaktasınız. Aynı şekilde PHP memory limitinizi de 2 katına çıkarmanız gerekmektedir.
    Teşekkürler

kaptanturko
    Participant

Yanıtınız için teşekkürler. server konfigürasyonundan talep ettiğiniz değerleri yapmama sistem izin vermediği için web hosting sağlayıcımla görüştüm. server konfigürasyonunda yapılabilecek üst sınırların bunlar olduğunu söylediler;

“hafıza_sınırı = 256M
    max_execution_time = 620
    max_input_time = 240
    post_max_size = 120M
    max_input_vars = 3000
    upload_max_filesize = 128 milyon
    sadece bunu kullanabileceğiniz maksimum limittir. bu durumda dosyayı user .in dizininde oluşturmanız ve bu sınırı yüklemeniz gerekir.”

kaptanturko
    Participant

Ayrıca bir diğer sorun şu;
    sample data / (Plugin) Elementor Page Templates / elementor templates isimli .zip dosyasını import ederken couldn’t use the kit hatası almam. web hosting servisimle iletişime geçtiğimde .zip modülünü açtıklarını söylediler ve zip dosyası yükleyebildiklerini söylediler.

serkan
    Moderator

Merhabalar,
    Mehmet beyle bu durumu görüşüp size dönüş sağlayacağım.
    Teşekkürler

kaptanturko
    Participant

Tamamdır Serkan Bey sizden haber bekliyorum. Bu hatadan dolayı sitemi indexe açamıyorum anasayfayı düzenleyemediğimden. Ciddi bir vakit kaybım oldu. Sizden ricam bu sorunu hızlıca çözelim.

Mehmet S.
    Keymaster

Merhaba, maalesef Elementor’un hatasız bir şekilde çalışması için hafıza sınırı değeri 768M olması gerekiyor.

Teşekkürler

kaptanturko
    Participant

Merhaba Mehmet Bey. Sitenin server konfigürasyonlarını söylediğiniz şekilde yaptım. hala aynı hataları alıyorum. elementor’a, tema içerisinde bulunan .zip sample datayı yükleyemiyorum. ayrıca edit with elementor dediğimde you are lost hatasını almaya devam ediyorum. kontrol edebilir misiniz?

serkan
    Moderator

Merhaba,
    Tüm yedeklerinizi alsanız ve herseye silip baştan temayı sizin için kursam nasıl olur?
    O şekilde denemeyi tavsiye edebilirim.
    Teşekkürler

kaptanturko
    Participant

Serkan bey bu işlemde media, image dosyaları ve postlar siliniyor mu

serkan
    Moderator

Merhaba,
    Evet herseyi sıfırlayıp tekrardan temiz bir tema kurayım diye düşünüyorum. Yüklemenin herhangi bir aşamasında bir hata varsa onu temizlemiş oluruz. O yüzden export edip dosyalarınızı dışarı taşıyabilir misiniz diye sormak istedim.
    Teşekkürler

kaptanturko
    Participant

Peki Serkan Bey. ben yedeklerimi aldım. bu da çözüm olmazsa nasıl bir yol izleyeceğiz ben menülerle alakalı hiçbir düzenleme yapamıyorum.

kaptanturko
    Participant

Temaya temiz kurulum yapmanız için hazırız Serkan Bey. Ben yedeklerimi aldım. Hazır olduğunda bilgi verirseniz kontrol edeyim. Teşekkür ediyor, iyi günler diliyorum.

ahmetsali
    Keymaster

Merhaba, sitenize giriş yaptım ve default tema ile de aynı hatayı aldım, bu da sorunun temadan kaynaklanmadığını gösteriyor, yaptığım araştırmalar sonucu sorunun server kaynaklı olabileceği bilgisine ulaştım. Çözüm için Elementor > Settings > Advanced > Switch Editor Loader Method = Enable yaptığımda hata ortadan kalktı.

İyi çalışmalar.

kaptanturko
    Participant

Anladım Ahmet Bey. hosting hizmeti için önerdiğiniz bir firma var mı? siz mutlaka benden daha fazla bilgiye sahipsinizdir hosting konusunda. şu firma işinde iyi, kalitesi güzel, ben olsam şu firmayı tercih ederdim dediğiniz hangisi?

ahmetsali
    Keymaster

Selamlar, biz a2hosting turbo paketlerini tavsiye ediyoruz, hem çok hızlılar hem de yeterli kaynakları sağlıyorlar.

https://www.a2hosting.com/web-hosting/

Viewing 19 posts - 1 through 19 (of 19 total)

You must be logged in and have valid license to reply to this topic.

License required for the following item
Login and Registration Log in · Register