GALERİ SORUNU

• Posted in : ikonik
  • celildogannn
    Participant

Merhaba, sitemde bulunan sergiler kısmında galerilerim vardı. Sergilere girdiğiniz zaman sizi ön görseller karşılar ve birine tıkladığınız zaman içerisinde sağa veya sola kaydırarak gezinebilirdiniz. Ama birden bu galeride olasına rağmen bütün fotoğraflar alt alta gelmeye başladı. Yardım talep ediyorum.

serkan
    Moderator

Merhaba Celil Bey,
    İlgili galeri url sini ve wp admin bilgilerini özel içerik bölümüne ekler misiniz? Bende bir göz atayım.
    Teşekkürler

celildogannn
    Participant

Merhaba,

https://mercekhane.com/#/sergiler

alt alta gözükmektedir. Galeri seçeneğini işaretleyerek yapıyordum fakat gerçekleşmiyor.

iyi çalışmalar

serkan
    Moderator

Merhaba,
    Ben bu konuyu geliştiriciye yönlendireceğim. Sizi de kısa sürede bilgilendireceğim.
    İyi çalışmalar dilerim.

celildogannn
    Participant

Merhaba, hala acil olarak geri dönüş beklemekteyim. Site olarak tüm faaliyetlerimizi durdurmuş bulunmaktayız. Galerimiz bozulduğu için hiçbir şey yükleyemiyoruz. Yardımlarınızı bekliyorum.

İYİ ÇALIŞMALAR

serkan
    Moderator

Merhaba,
    Wordpress i bir önceki sürüme geri yükleyebilir misiniz? Version 5.4.2
    Yeni wordpress güncellemesi sebebiyle geldiyse bunu tespit etmemiz gerekmektedir.
    Bunla alakalı google da birçok seçenek bulabilirsiniz. Hazır pluginler de bu işi yapmaktadır.

celildogannn
    Participant

Merhaba, bugün 11 ağustosun ( sorun yaşanmadan öncekigün) dosya ve veritabanı yedeğini yükledim fakat galeri aynı durumdaydı daha sonrada siteye erişim kesildi.Wordpress yeni güncelleme yapılması halinde siteye giriş yapabileceğimi dair sayfa çıktı. Ben yinede sizin dediğinize bakacağım

İYİ ÇALIŞMALAR

serkan
    Moderator

Merhaba,
    Dünden beri WordPress 5.5 güncellemesi ile birlikte birçok temada sorunlar ortaya cıkmıs. Bizim sorun da eğer wordpress 5.5 güncellemesi ile alakalıysa buna yönelik hızlı bir çalışma gerçekleştirmek isteriz. O yuzden eski versiyon wordpress yükleyip sorunun giderilip giderilmediğini görmek istedim.

celildogannn
    Participant

Merhaba, dediğiniz işlemleri yapmayı denedim fakat ben hosting hizmetimi Godaddy den alıyorum ve bulunduğum pakette yönetilebilir paket olduğu için manuel silme işlemi yapamıyormuşum. C panel olan paketim bulunmadığından wordpress in eski versiyonuna geçiş işlemini gerçekleştirememekteyim. Size ikonik temada bu biçimde sorun yaşayan başkaları varmıdır? Nasıl bir yol izlememiz gerek. Teşekkürler

serkan
    Moderator

Merhaba,
    Ekip üyelerimize derin bir test için websitenizi yönlendireceğim. Sizi konu ile alakalı bilgilendireceğim.
    Anlayışınız için teşekkürler.

celildogannn
    Participant

Merhaba, sizden güzel geri dönüş bekleyeceğim.
    İYİ ÇALIŞMALAR

celildogannn
    Participant

Merhaba,

Son durum nedir acaba? Geliştirici tarafında gelen bilgiler var mı? Sitemiz bir haftadır hizmet veremiyor ve bir an önce faaliyetlerimize devam etmek istiyoruz. Teşekkürler, iyi çalışmalar.

serkan
    Moderator

Merhaba,
    Tekrar bir hatırlatma gönderiyorum.
    Teşekkürler.

ahmetsali
    Keymaster

Merhaba, wp 5.5 testini henüz gerçekleştirmedik ve bu hafta içinde testi yapıp güncelleme çıkarmayı planlıyoruz. Güncelleme çıkana kadar wp downgrade pluginini kullanarak bir önceki wordpress sürümüne dönebilirsiniz;

https://wordpress.org/plugins/wp-downgrade/

Teşk.ler.

celildogannn
    Participant

Merhaba, göstermiş olduğunuz plagini yükledim fakat bir değişiklik göstermedi. Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler. İyi çalışmalar

ahmetsali
    Keymaster

Merhaba, wp 5.4.2 ye geri dönüş yaptınız mı?

celildogannn
    Participant

Merhaba, yaptığım işlem şöyledir.
    https://ibb.co/10r1TvV
    https://ibb.co/jybtC5Q

ahmetsali
    Keymaster

sitenize giriş yaptığımda, şu anda 5.5 de görünüyorsunuz, backup yaptıysanız yada onaylıyorsunuz 5.4.2 ye dönme işlemini ben de deneyebilirim.

celildogannn
    Participant

Tabi ki, denemenize sevinirim

serkan
    Moderator

Merhaba,
    Hosting firmanız cache tutuyor gibi. 5.4.2 yi otomatik 5.5 e alıyor. Hosting ile iletişime geçip 5.4.2 versiyona düşürmesi konusunda hızlıca bir destek talebi oluşturur musunuz?
    Geri dönüşünüzü bekliyorum.

celildogannn
    Participant

Merhaba, hosting firmam önceki sürüme geçiş yaptırmıyor.

ahmetsali
    Keymaster

merhaba, şu anda sorun üzerinde çalışıyoruz, bu hafta içinde yeni sürümü yayınlamayı planlıyoruz.

teşk.ler.

celildogannn
    Participant

Merhaba, güncelleme ile ilgili envato üzerinden bir mail aldım siz tarafından mı gerçekleştirilmiştir. Durum ile ilgili yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler, iyi çalışmalar.

ahmetsali
    Keymaster

Merhaba evet, versiyon 1.1.5 i yayınladık, wp 5.5 ile sıkıntısız bir şekilde kullanabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

celildogannn
    Participant

merhaba, temayı tekrar yüklerken

“Paket açılıyor…

Tema yükleniyor…

Paket yüklenemedi. Tema style.css stil dosyası içermiyor.

Tema kurulumu başarısız oldu.”

bu hatayı almaktayım. Yardımcı olur musunuz

ahmetsali
    Keymaster

merhaba, bütün paketi upload ediyorsunuz sanırım, paketi zipten çıkarıp yalnızca tema zip dosyasını yüklemeyi deneyin lütfen;

ikonik-package-v1.1.5\Theme\1 – Parent Theme\ikonik v1.1.5\ikonik.zip

celildogannn
    Participant

Merhaba, güncellemeleri gerçekleştirdim ve sorun başarıyla çözüldü. Teşekkür ederim. İyi çalışmalar

ahmetsali
    Keymaster

rica ederiz :) Bir dakikanızı ayırıp temaya Themeforest’ta oylarsanız çok memnun oluruz.

https://themeforest.net/downloads

Desteğiniz için teşekkürler.

Viewing 28 posts - 1 through 28 (of 28 total)

You must be logged in and have valid license to reply to this topic.

License required for the following item
Login and Registration Log in · Register